cİLT BAKIMI

diyarbakır cilt tedavisi

Cildimizi Tanıyor muyuz?
Cildiniz, Yüzümüz ruh halimiz, kişiliğimiz ve karakterimizi yansıtan en önemli doku olmasının yanısıragenel sağlık durumunuz hakkında da direk bilgi verir. Her cilt farklıdır ve kendine has özellikleri vardır. Örneğin vitamin ve mineralleri emebilme kapasitesi aynı değildir.Kalın ve yağlı ciltlerde emilim daha zordur ve ölü tabaka daha fazladır, bu nedenledaha güçlü ürünlere ihtiyaç duyarlar. Yine yaş ve güneş teması da önemlidir. Yaş ilerledikçe cildin emme gücü azalır.Dolayısıyla ya daha güçlü ürünler seçmek ya da kullanma sıklığını arttırmak gerekir.


Cilt Tedavisi Neden Tercih Edilir, Neden Cilt Bakımına İhtiyaç Duyarız?
Evde uygulanması gereken bakım dışında profosyonel bakımlara belirli zamanlarda cildin ihtiyacı vardır.Teknolojik değişmelerle birlikte vücudumuza içten ve dıştan belirli mineral ve vitaminleri yüklememiz gerekir.Sürekli bakım yardımı ile cilt sağlığımızı koruyabilir,stresi azaltabilir,enfeksiyonlara karşı savunmamızı güçlendirip,yaşlanmaya karşı koruyabiliriz.Yüz güzelliği ve sağlığı iç sağlığımızın bir aynasıdır. Çevresel faktörler ve yapısal değişimlerden cilt hızlı etkilenir.
Cilt tedavilerinde tedaviye uyum ve devamlılık başarılı tedavi sonuçları için çok önemlidir.


Cilt Tipi Nasıl Belirlenir, Cilt Tipleri, Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?
Cilt tipini belirlemek için cilt yapısı,nem durumu,gözenek durumu, yağ oranı,cilt bozuklukları gibi kıstasları değerlendirmek gerekir. Normal Cilt Ve Özellikleri: Siyah nokta ve sivilce sorunu görülmez.Hava sıcak olduğunda cilt biraz daha yağlı,soğuk olduğunda biraz daha kuru olabilir. En kaliteli cilt olarak adlandırılır. Kuru ve Hassas Cilt Özellikleri: Kuru ciltte yağ ve ter salgılaması son derece sınırlıdır. En hassas cilt tipidir. Şevkat ve bakıma ihtiyac duyar.Gözenekler küçük, yanaklardaki deri incedir.Yağ salgısı normalin altında olduğundangörünümü mattır. Nem oranı düşük olduğu için cilt daima gergindir. Böyle ciltler yıkandıktan sonra gerilir,kolayca kızarır. Cilt kuruluğunun genel sesebi cildi besleyen sebumu (yağ) üreten yağ bezlerinin yeterince çalışmamasıdır.Kuru cildin en büyük tehlikesi erken kırışmasıdır ve özellikle göz çevresi erken yaşta kırışmaya başlar.


Karma Cilt Ve Özellikleri: Karma ciltte,’T’ bölgesi olarak bilinen yanak,alın,burun,çene kısmı yağlıdır.Diğer bölgeler ise kurudur.En sık rastlanan cilt tipidir.Karma ciltler için uygun bakım ürünlerini bulmak zordur, dengesi çabuk bozulur.Örneğin,ağır bir nemlendirici kullanıldığında cilt hemen sivilcelenir. Tahriş edici bir temizleyici kullanılırsa,yanaklarda pullanma başlar. En doğru çözüm yağlı ve kuru bölgeler için ayrı ürünler kullanmaktır.
Yağlı Cilt Ve Özellikleri: Cildin görünümü parlak ve yağlıdır.Gözeneklerin içi dolu,siyah nokta ve sivilce oluşumuna müsait bir cilt tipidir.Bu cilt tipinde yağ bezleri fazla çalıştığı için akne oluşma olasılığı daha yüksektir.Yağlı cilt daha uzun süre diri kalır, daha az çizgi oluşur,ancak bakımına dikkat edilmezse en büyük tehlikesi sarkmasıdır.Yaşlandıkça kırışıklıktan çok derin çizgiler belirgin hale gelir.Yağlı cildin oluşmasına sebep olan bazı etmenler arasında,ergenlikte hormon dengesizliği,yağ açısından zengin beslenme alışkanlığı,sıcak ve nemli hava sayılabilir.

 

cilt tedavisi


Olgun Cilt Ve Özellikleri: Kadınların ciltleri menopoz öncesinde, menapoz döneminde ve sonrasında hormonal dengeler anlamında bazı değişikliklere uğrar. Hayatları boyunca sivilce çıkarmamış bile olsalar kadınlar bu dönemde sivilce çıkarabilir.Yüzlerinde tüylenme problemi ve yaşlanma ile cilt inceldiğinden kahverengi lekeler ve çizgi oluşumları görülebilir.Güneş hasarları genleşmiş damarlar ve yoğun hassasiyet gibi cilt problemleri gözlemlenebilir. Hassas Cilt Ve Özellikleri: Renk gözetmeksizin insanların cildi hassas olabilir. Ancak hassasiyet açık tenli ve renkli gözlü insanlarda daha yaygındır. Cilt hassasiyeti olan kişilerde cildin bariyer fonksiyonu azalmış demektir.Bu yüzden üzerine sürülen her şeye karşı savunmasızdır.Bu tür cilde sahip kişiler soft ürünler kullanmalıdır. Akneli Cilt Ve Özellikleri: Gözeneklerin içinde şeffaf yağ birikimleri mevcuttur.Nerdeyse herkes bunları burun kenarlarında görebilir. Sıkışmış sebum havayla temas ettiğinde siyah bir renk alır.Siyah noktalar ve beyaz noktalar burun kenarları ve çene ortası gibi daha çok yağ bezinin bulunduğu alanlarda yüzeye çıkar.Bu tür sivilcelenmeler özellikle adet dönemi başlamadan önce ve menapoz döneminde ortaya çıkar.Bunun sebebi östrojen seviyesinde düşme ve androjen özelliği olan hormonlarda artıştır.Yağ,ölü cilt hücreleri ve bakteri ile karşılaştığında kırmızı enflamasyonlu sivilceler meydana gelir.Tipik akne lezyonu, kabarık kırmızı, genelde şişkin olur.


Kuperozlu Cilt Ve Özellikleri: Kuperoz bir dolaşım bozukluğudur.Yanaklar ve burnun üzerinde gözle görülen kırmızı çatlak kılcal damarcıklarla kendini belli eder.Damarların genişlemesi sonucu küçük kılcal damarlar cildin içinden görünür hale gelir.Dayanıksızlaşan damarlar tekrar büzüşemez.Aslında cilt altında bulunması gereken damarlar yüzeye çıkar,tıpkı bir ağ gibi.Bu küçük kan damarları genellikle ince ciltlerde görülür. Göz Çevresi Tedavileri (Non Invaziv Işık Dolgusu)
Yüze yorgun görüntü veren gözaltı morlukların, torbalanmaların ve kaz ayaklarındaki kırışıklıkların azaltılması için muhteşem bir uygulamadır. Her yaş ve her cilt tipi için uygundur.
3D Yüz Kontür Şekillendirme ve Lifting Yaşa veya zayıflayan cilt altı matriksine bağlı olarak gelişen sarkmadan dolayı bozulan yüz kontürlerinin düzeltilmesine yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Gerginlik ve esneklik artışı sağlayarak daha genç ve diri görünüm kazandırmaya yardım eden muhteşem bir uygulamadır. Her yaş ve cilt tipi için uygundur.


Anti-Pigment Terapisi
Leke görünümü veren dalgalı ciltlerde ton farklılıklarının azaltılması, derin nemlendirme, leke terapisinin kalıcılığının sağlanması için yapılan bir uygulamadır.


Non-Invaziv BioFiller Terapisi
Özellikle, kuru ve ince ciltler ile yaşlanma belirtileri henüz başlamış kişiler için enjeksiyon kullanılmadan (dolgu ve benzeri işlemler) kırışık giderme, derin nemlendirme, canlılık ve parlaklık kazandırmak için muhteşem bir terapidir. İlk seansda bile, kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlar.


Oksijen Terapi Ve Hücre Yenileyici
Gençleştirici, diri ve sağlıklı görünüm kazandıran ve oksijen çadırı etkisi yapan bir bakımdır. Hücre solunumunu hızlandırıp genç hücre çoğunluğu sağlanmasına yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Gerginlik ve esneklik artışı sağlayarak daha genç ve diri görünüm kazandırmaya yardım eden muhteşem bir uygulamadır. Her yaş ve her cilt tipi için uygundur.