LAZER EPİLASYON

Aşırı ve istenmeyen tüy ve kıllar Türkiye' de olduğu gibi tüm dünya da bir çok insan için can sıkıcı, utanç vericive yıllarca süregelen önemli bir sorundur. Öyleki bu durum insanların sosyal ve meslek ihayatını olumsuz yönde etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. İnsanın kendine olan güvenin ikaybetmesine neden olur. Bu güvenin tekrar kazanılmasında şüphesiz lazerepilasyon büyük öneme sahiptir.

diyarbakır lazer epilasyon

Sorunun Kaynağı
İstenmeyen kıl ve tüylerin oluşma sebepleri kişiden kişiye değişik olmakla birlikte genelolaraK Ağda, cımbız vs. yöntemler, Ergenlikvemenopoz, Genetik, hormondengesizliği, Doğum sonrası hormonlar da oluşan değişimler, Doğumkontrolhapları, Tüybezlerinde oluşan sorunlar, Kortizon, Depresyon, Adrenalin salgısı nedenleri sayılabilir.

Üzülmeyin! Çaresiz Değilsiniz…
Kesinlikle üzülmeyin, bu sıkıntılı durumdan kurtulmak lazer epilasyon ile çok kolay... Üstelik ağda, epilator vs. gelenek selepilasyon yöntemleri gibi acı verici değil. Hepsinden önemlisi lazer epilasyon ömür boyu kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Açalım… LazerEpilasyon Nedir?
Öncelikle lazerepilasyon istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak için deneyebileceğiniz en etkiliyöntemdir. Lazer ışınlarının hedefinde melanin pigmenti vardır. Melanine ulaşan lazer ışınları burada bir ısı meydana getirerek kıl köklerini tahrip eder. Bunun sonucu olarak bölgede istenen epilasyon gerçekleşir.

Lazer Epilasyon Her Kişiye Uygulanırmı?
Lazer epilasyon uzun yıllardan beri güvenle uygulanan bir yöntem olmakla birlikte bazı durumlarda tedbiren tedaviden kaçınmak gerekir. Bu durumlar; Küçük yaşta olup kıl yapısı gelişimini tamamlamamış kişilerde Hepatit-B hastalarında, Hamilelerde, Cilt ve deri hastalığı bulunan kişilerdir.

LazerEpilasyon Her BölgeyeUygulanırmı?
Lazer epilasyon uygulaması yapılmayan ve sakıncalı bulunan bölgeler Skar ve açık yaralar, Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgeler, Et beni, Saç dipleri, Burunve kulak içleri, Göz ve kirpik çevresi, Dövme üzerine (lazer dövme içerisindeki pigmenti hedefleyeceğinden dövmede bozulmalar olabilir)

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ
Lazer epilasyon her bünyede ve hatta aynı kişinin farklı bölgelerinde dahi ayn ıetkiyi göstermez. Bu durumda farklı dalga boylarında atışlar yapabilen cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. En yaygın kullanılan lazer epilasyon çeşitleri; Alexandrite Lazer, Nd:Yag Lazer, Diode Lazer IPL

• Alexandrite Lazer
Alexandrite (755 nm) lazer ışınlarının hedefİ kıllar olup, çevre dokulara zarar vermeden melanin pigmentine yoğunlaşarak epilasyonu sağlar.
• Diode Lazer
Diode (810nm) dalga boyuna sahip lazer sistemleridir. Aynı Alexandrite lazerde olduğu gib ihedef melanin pigmentidir.

lazer epilasyon 2