sİVİLCE BAKIMI

diyarbakır sivilce tedavisi


Sivilce bakımında sürme ilaçlar nasıl kullanılır?
Sivilce (akne) bakımında amaç hem sivilceleri (akne) kurutmak hem de yeniden sivilce (akne) çıkışına mani olmaktır. Bu yüzden sivilce (akne) ilaçları sadece sivilce (akne )üzerlerine değil tüm cilde yayarak uygulanmalıdır. Sivilce (akne) tedavisi sırasında ciltteki değişiklikler nelerdir? Sivilce (akne) tedavi ilaçları, ilk 2-4 hafta kuruluk yaratabilir. Sivilceler (akne) artabilir.Zamanla cilt temizlendikçe ve ilaçlara alıştıkça bu reaksiyonlar azalır.Sivilce (akne) tedavisinde nelere dikkat edilmelidir?Yüz hafif bir temizleyici jel ile günde 1-2 kez yıkanmalıdır.Sivilce (akne) tedavileri cildi inceltir ve hassaslaştırır.Bu nedenle sivilce (akne) tedavilerinde güneş lekesi oluşma riski artar. Bu nedenle, sabahları sivilceli (akne) ciltlere uygun, yağsız, en az 30 faktörlü güneşten koruyucu kullanılmalıdır. Güneşten koruyucular aynı zamanda cildi nemlendirerek cilt tahrişini engeller.Sivilce (akne) ilaçlarının neden olduğu kuruluk ve tahrişi azaltmak için, akşamları cilt temizliğinden sonra yağsız bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Sivilce (akne) tedavisinde neler kullanmamalıyım?
Yağlı kozmetikler, yağlı fondoten, yağlı krem ve yağlı güneşten koruyucular kullanılmamalıdır.Sivilce (akne) tedavisinde iyileşmeler ne zaman görülür?İyileşme 2-4 ay arasında ortaya çıkar.Şiddetli tahrişlerde tedavi bırakılmalı, doktorunuzla görüşülmelidir.Cilde sürülerek uygulanan sivilce (akne) ilaçları nelerdir? Antiseptik deri temizleyicileri Benzoylperoxide Azelaik asit Antibiotikler: clindamisin, eritromisin, sodiumsulfacetamide, nadifloxasin Retinoidler: tretinoin, adapalene, tazorac, isotretinoin Niacinamide içeren ürünler Salisilik asitli ve meyve asitli ürünler Yapma ilaçlar

Sivilce (akne) tedavisinde ağız yoluyla tedavi ne zaman gerekir?
Yaygın sivilcelenme (akne) Ağrılı, derin papül ve nodüller Sivilce (akne) sonrası koyu leke ve derin izlerin kalması Sivilce (akne) tedavisinde ağızdan kullanılan ilaçlar nelerdir? Antibiyotikler İsotretinoin Hormon ilaçları (sadece kadınlarda kullanılır) Sivilce (akne) tedavisinde kullanılan antibiyotikler hangileridir? Ağız yoluyla kullanılan antibiyotikler çeşitlidir: Tetrasiklin, eritromisin, doksisiklin, azitromisin, roxithromycin, trimethoprim-sulfamethoxazole vb. gibi.